Hygiënisch
Gemaakt volgens HACCP-richtlijnen en voorkomen schimmel- en bacteriegroei.
U zoekt een verrijdbare stelling die u snel en eenvoudig kunt verplaatsen binnen uw ruimte. Dat is logisch. Tegelijkertijd vraagt u zich misschien af wat dit betekent voor de voedselveiligheid. Wielen kunnen vuil en bacteriën meenemen van de ene naar de andere ruimte. In vochtige omgevingen kan zelfs roest ontstaan, waardoor vuil zich makkelijker ophoopt.
Is een verrijdbare stelling dan wel verantwoord in een productieomgeving? In dit blogartikel leest u waar de aandachtspunten liggen en hoe REA de producten een voedselveilige omgeving garanderen.
HACCP staat voor Hazard Analysis and Critical Control Points. Met deze methode brengt u voedselveiligheidsrisico’s in uw proces in kaart en legt u vast hoe u deze beheerst. Denk aan het voorkomen van besmetting door schimmels en bacteriën.
Binnen de HACCP-regelgeving geldt dat materialen geen plek mogen bieden waar vuil zich kan ophopen. Opslagsystemen moeten daarom glad zijn, goed op elkaar aansluiten en eenvoudig te reinigen zijn. De kunststof stellingen van REA voldoen aan deze eisen. Door het gladde oppervlak en de naadloze aansluiting krijgen vuil en schimmels nauwelijks kans, terwijl u het systeem snel en grondig schoonmaakt.
HACCP schrijft niet voor welk type stelling of opslagsysteem u moet gebruiken. De richtlijnen stellen wél duidelijke eisen aan de inrichting van uw ruimtes en de materialen die u inzet.
Inrichtingen en opslagmiddelen moeten zo zijn ontworpen en geplaatst dat u voedselveiligheidsrisico’s voorkomt. Dat betekent onder andere:
Verrijdbare stellingen roepen soms twijfel op binnen een HACCP-omgeving. Toch kan mobiliteit juist in uw voordeel werken. Wanneer u een stelling eenvoudig verplaatst, krijgt u beter zicht op uw ruimte en meer grip op reiniging en controle.
Een stelling die niet verrijdbaar is staat vaak langere tijd op dezelfde plek. De vloer of wand erachter krijgt dan minder aandacht.
Met een verrijdbare stelling rijdt u het systeem eenvoudig van zijn plek. U kunt de vloer, wand en hoeken inspecteren en direct reinigen. Dat verkleint de kans op ophoping van vuil en maakt uw opslagruimte nog schoner.
In iedere opslagruimte ontstaan plekken waar u zelden komt. Juist daar kan vuil zich verzamelen. Door te werken met verrijdbare stellingen kunt u uw ruimte flexibel indelen.
U voorkomt vaste, moeilijk bereikbare zones en behoudt overzicht. Zo ondersteunt mobiliteit niet alleen uw logistiek, maar ook de voedselveiligheid van uw ruimte.
Niet iedere productieomgeving stelt dezelfde eisen. Daarom levert REA verrijdbare stellingen met verschillende typen wielen. U kiest de uitvoering die past bij uw belasting, werkomgeving en reinigingsprotocol. Zo houdt u controle over zowel mobiliteit als voedselveiligheid.
De RVS-uitvoering is voorzien van een gaffel in kwaliteit 304 en leverbaar met geremde of ongeremde nylon zwenkwielen.
Eventueel is deze RVS-uitvoering ook leverbaar met een streeploos en geluidsarm rubber loopvlak.
Deze uitvoering heeft een sterke kunststof gaffel en is eveneens leverbaar met geremde of ongeremde zwenkwielen. De wielen zijn standaard voorzien van een streeploos en geluidsarm rubber loopvlak.
Het draagvermogen bedraagt 90 kg per wiel. Ook deze wielen zijn voorzien van diepvriesvet en inzetbaar in koude omgevingen, zoals een koelcel.
Een verrijdbare stelling vormt alleen een risico wanneer ontwerp en materiaal niet passen binnen uw hygiëne-eisen. HACCP vraagt om gladde, goed reinigbare systemen zonder plekken waar vuil zich kan ophopen.
De verrijdbare stellingen van REA sluiten hierop aan. De kunststof systemen zijn eenvoudig schoon te maken en de wielen, in RVS of kunststof uitvoering, zijn geschikt voor vochtige en gekoelde omgevingen.
Zo hoeft mobiliteit geen risico te zijn, maar ondersteunt het juist uw reiniging en controle. Wilt u weten welke uitvoering past bij uw situatie? Onze specialisten adviseren u graag.